Risoil планує стати одним із найшвидших і глибоководних терміналів у країні

Компанія RISOIL планує вже у травні добудувати пірс, будівництво якого йде за графіком. У наступному сезоні компанія планує стати одним із найшвидших і глибоководних терміналів у країні.

Про це повідомив засновник та директор компанії RISOIL Шота Хаджішвілі в інтерв’ю для Latifundist YouTube.

За його словами, компанія хоче зайняти нішу найглибшого терміналу в Україні. Очікується, що термінал матиме глибину 15 м і завантажуватиме судно класу Panamax на добу.

“Двосторонній пірс дозволить завантажувати два судна класу Panamax обсягами 30 тис. т кожен або один – на 60 тис. т”, – говорить Шота Хаджішвілі.

Він додає, що проект пірсу розрахований на 18 м. Коли АМПУ надасть дозволи та поглиблює акваторію далі, тоді термінал зможе приймати до 120 тис. т. Тоді ємність терміналу дозволить завантажувати і олійні, і зернові. Повідомляється, що на пірсі залишилися монтажні роботи із встановлення обладнання.

«Ми перебуваємо у процесі проектування потужностей із зберігання на 120 тис. т, за які плануємо взятися після відкриття пірсу. Все йде поетапно», – підсумував Шота Хаджішвілі.

За його словами, з 2016 року Risoil розширив термінал із 80 тис. м3 до 300 тис. м3, або 220 тис. т обсягу для зберігання агропродукції.