При перевалці зернових збори в порту «Південний» зменшаться майже на третину

У морському порту «Південний» з 1 січня 2022 року діятиме 30% знижка до портові збори (крім адміністративного збору) для суден, які заходять в порт для виконання вантажних операцій із зерновими вантажами.

Як повідомила прес-служба ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ), таке рішення було прийнято відповідно до наказу адміністрації порту «Південний» №195/27 від 13 жовтня 2021 року.

«З 1 січня 2022 року для судів, які заходять в морський порт «Південний» для виконання операцій з навантаження або розвантаження генеральних та навалочних (зернових) вантажів буде застосовуватися знижка в розмірі 30% до ставок всіх видів портових зборів, які стягуються на користь ДП «АМПУ», – зазначила прес-служба.

Відзначається, що знижки, встановлені для ставок портових зборів, не поширюються на адміністративний збір.

Під зерновими вантажами розуміються плоди зернових, зернобобові, олійні культури, які використовуються для харчових, насіннєвих, кормових та технічних цілей, а також продукти їх переробки.

«Знижка в розмірі 30% буде застосовуватися при виконанні наступних критеріїв: навантаження-розвантаження зернових вантажів; навалочні та генеральні (мішки і біг-беги) зернові вантажі; здійснення вантажних операцій на причалах, розташованих в морському порту «Південний», – уточнили в АМПУ.