Грузія. У Поті відкрили новий морський порт

У суботу в Грузії відбулося урочисте відкриття нового морського порту у місті Поті. Гавань була побудована грузинською корпорацією Pace Group разом із Фінансовою корпорацією міжнародного розвитку США.

«Сьогодні справді великий день. Компанія Pace з 2020 року займалася масштабним будівництвом гавані Потії, що є вкрай важливим проектом для регіону. Загальний обсяг вже здійсненої інвестиції становить $93 млн, який після завершення другої фази досягне $120 млн», – розповів прем’єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі на церемонії відкриття порту. Церемонія транслювалася у прямому ефірі на сторінці грузинського уряду у Facebook.

Pace Group виділила на проект $70 млн, фінансова корпорація міжнародного розвитку США – $50 млн.

У Поті спорудили 260-метрову пристань, звели гідротехнічні споруди, повністю реконструювали два хвилерізи, збільшили глибину акваторії до 13 м. Також на території нового порту збудовано склад місткістю 50 тис тонн з автоматизованими системами навантаження та вивантаження, відкритий складський майданчик займає 6 га. Гавань зможе приймати різноманітні види вантажів: контейнерні, генеральні, сухі, насипні.