Порт Антверпен став першим в світі портом, який створив повністю автоматизований контроль за рухом

Порт Антверпен в березні 2021 року став першим в світі портом, який створив повністю автоматизований контроль за рухом. Про це повідомив керуючий з розвитку інновацій Порта Антверпен Піт Опстаеле.

За його словами, порт постійно інвестує в створення апаратної інфраструктури. До теперішнього часу створено центр віддаленого контролю управлінням порту Антверпен. Тепер основні інвестиції спрямовані на цифрове наповнення з урахуванням мереж 5G.

Побудова цифрового двійника порту ведеться на основі концепції APICA, створеної портом. «Система, створена з допомогою камер, сенсорів, датчиків, комунікацій, допомогла побудувати цифровий близнюк нашого порту. Тобто сьогодні зрозуміло, що відбувається в порту: де аварія, нещасний випадок, або хтось через периметр пройшов, – пояснив Піт Опстаеле. – Наша цифрова нервова система грунтується на трьох компонентах. Потік даних з різних джерел: сенсорів, датчиків, камер, дронів, прогнозу погоди – ми акумулюємо в одному місці. Далі платформа аналізує аналітичні дані, і потім вже робить дедуктивну аналітику на підставі штучного інтелекту. Ми публікуємо прогнози по декількох каналах, які використовують споживачі, кому це треба. У нас вже є 125 кейсів, але це витримка з тих проектів, які ми зараз розробляємо. Ми усвідомили, що нам необхідно 2-3 роки, щоб підготувати необхідну інфраструктуру і потім на підставі величезної кількості зібраних даних виробляти дуже якісну, дедуктивну аналітику».

 

Порт Антверпен (Бельгія), морський і річковий порт Бельгії, розташований на річці Шельда в 90 км від Північного моря, здатний приймати судна типорозміру Capesize. Порт може приймати одночасно до 400 судів: причальний фронт досягає 100 км, глибини біля причалів складають від 5 до 17,5 м. Глибина дельти річки дозволяє судам валовою місткістю до 100 тис. тонн проходити на 80 км вглиб країни. Антверпен займає більш зручне розташування, ніж більшість портів Північного моря: його термінали пов’язані з внутрішніми районами країни через залізничний, річковий і автомобільний види транспорту. Порт Антверпен займає друге місце в Європі після Роттердама за загальними обсягами вантажообігу.

У лютому 2021 року муніципалітети бельгійських міст Антверпен і Брюгге досягли угоди про об’єднання двох портів. Процес злиття портів Антверпен і Зебрюгге може завершитися в 2021 році, після схвалення угоди антимонопольними органами. За попередніми прогнозами, товарообіг об’єднаного порту Антверпена-Брюгге складе 278 млн тонн вантажів на рік.