У Норвегії представили перший у світі автономний електричний контейнеровоз

Компанія Yara, що займається виробництвом добрив, представила перший у світі повністю електричний контейнеровоз Birkeland, оснащений системою автономного керування. Судно готується вирушити у плавання вздовж південного узбережжя Норвегії, після чого стане важливою складовою планів країни щодо зниження рівня шкідливих викидів в атмосферу.

Згідно з наявними даними, 80-метровий автономний контейнеровоз використовуватиметься для вантажоперевезень між заводом Yara у Порсгрунні на півдні Норвегії та експортним портом у Бревику, які знаходяться на відстані 14 км один від одного. Передбачається, що електричний контейнеровоз буде введено в експлуатацію на початку наступного року.

На початковому етапі судно контролюватиме людина, а повністю автономним воно стане лише через два роки. Контейнеровоз зможе завантажувати та вивантажувати вантажі, а також заряджати акумулятори без участі людини. У конструкції судна задіяні рішення Kongsberg і Vard, включаючи датчики, а також інше апаратне та програмне забезпечення, на основі яких реалізовано систему автономного керування.

Введення в експлуатацію електричного контейнеровозу дозволить скоротити викиди вуглецю на 1000 тонн на рік. Для Yara це значне зниження викидів, оскільки завод компанії у Порсгрунні є одним із найбільших джерел викиду CO₂ в Норвегії. “Ми зробили цей технологічний стрибок, щоб показати, що це можливо, і я думаю, що у світі існує так багато маршрутів, якими зможуть ходити судна такого типу” – вважає директор Yara Свейн Торе Холзетер (Svein Tore Holsether).