Панамський канал встановив новий рекорд із перевезення вантажів за рік

Новий рекорд із транспортування вантажів через Панамський канал зареєстровано за підсумками 2021 фінансового року. У період з 1 жовтня минулого року по 30 вересня цього року через водну магістраль пройшло понад 516 млн тонн, йдеться в повідомленні, оприлюдненому в четвер на сайті адміністрації міжокеанського шляху.

“Панамський канал завершив 2021 фінансовий рік з рекордом у 516,7 млн ​​тонн, що на 8,7% більше у порівнянні з 2020 фінансовим роком і на 10% перевищує тоннаж, зафіксований у 2019 році – останньому фінансовому році перед пандемією”, зазначається в інформації.

У 2021 фінансовому році зареєстровано 13 342 проходи суден через Панамський канал. В основному вони перевозили контейнери, зерно, хімікати, автомобілі та скраплений природний газ.

Панамський канал залишався відкритим під час майже повної зупинки решти економічної діяльності в Панамі через пандемію коронавірусу. Найбільшим користувачем артерії є США, чиї вантажі становлять приблизно дві третини від загального обсягу товарів, що проходять водним шляхом, що зв’язує Тихий і Атлантичний океани.

У березні виявився перекритим і не функціонував інший міжнародний канал – Суецький. Збиток цієї магістралі через контейнеровоз Ever Given, що сів на мілину, оцінювався в більш ніж $500 млн. У вересні судноплавство Суецьким каналом з півночі на південь було блоковано на годину через танкер, що сів на мілину. Проте наприкінці вересня і на цій магістралі було встановлено рекорд за густиною транспортного потоку: за добу її перейшли 87 суден.