3PL-оператор Nippon Express використає швидкісні пороми до Китаю для доставки контейнерів

Поки європейці з американцями думають, як відновити ланцюги постачання з Китаю, японці знайшли для себе оригінальне рішення. Незважаючи на велику відстань, вони використають швидкісні пороми до китайських портів, щоб не очікувати на спеціальні судна, які сильно запізнюються, та не переплачувати за послуги транспортної авіації.

Мова про поромні маршрути 3PL-оператора Nippon Express, який налагоджує регулярне сполучення між Шанхаєм, Осакою та Кобе. Два судна Ро-Ро будуть відправлятися двічі на тиждень. Кожне з них візьме на борт по 200 TEU.

За словами організаторів регулярного сполучення, у цьому разі вони будуть орієнтуватися не на великих вантажоотримувачів. Навпаки, їх основними клієнтами стануть ті компанії, які не можуть своїми товарами заповнити цілий контейнер. Тож більшість контейнерів використають для перевезення збірних вантажів.

Японсько-китайський міжнародний паром є частиною групи компаній Cosco, контрольованої державою Китаю, і судна будуть курсувати між Осакою і Кобе кожні два тижні, прибуття займе п’ять днів. Оскільки для поромів є окремий термінал, вони не будуть стояти в чергах, як контейнеровози.

Нагадаємо, що призупинення портових операцій в Шанхаї на початку серпня ц.р. сталося після випадку виявлення коронавірусу в сусідньому порту Нінбо, а також після тайфунів In-fa і Chanthu в липні і вересні. Все це суттєво порушило графік судноплавства. Загострило ситуацію і серпневе скорочення авіаперевезень в міжнародному аеропорту Пудун у Шанхаї, також через коронавірус.

Nippon Express повідомляє: «Все більш суворі заходи біобезпеки, введені в шанхайському аеропорту Пудун, привели до низки відмін рейсів, що ускладнює використання повітряного транспорту, в той час як через завантаженість портів у Шанхаї контейнеровози значно відстають від графіка. Ці обставини призвели до більшої потреби в послугах LCL, що можуть забезпечити швидкість і пунктуальність».