APM Terminals та ENNA уклали угоду щодо створення контейнерного терміналу в порту Рієка

APM Terminals (APMT) підписала концесійну угоду терміном на 50 років з ENNA Group на проектування, будівництво та експлуатацію нового контейнерного терміналу у Рієці на північному узбережжі Адріатичного моря у Хорватії.

За угодою APMT контролюватиме 51% контейнерного терміналу Rijeka Gateway, а ENNA володітиме 49%.

Очікується, що новий термінал буде введено в експлуатацію після завершення першого етапу будівництва за три з половиною роки. Очікується, що після завершення другої фази термінал матиме загальну пропускну здатність 1,055,000 TEU.

«Для APMT розвиток цього нового об’єкта відповідає нашій нещодавно запущеній стратегії «Безпечніше, краще, більше». Ми хочемо розвивати наш бізнес там, де це має сенс і де ми потрібні нашим клієнтам, і це, безперечно, стосується Рієки», – сказав Мортен Енгельстофт, генеральний директор APMT.

«Ми спостерігаємо зростаючу потребу в ефективних, добре керованих та сучасних шлюзових терміналах, які є точками входу на місцеві та регіональні ринки, доставляючи товари в контейнерах ближче до їх кінцевих споживачів. Ми впевнені, що Rijeka Gateway стане важливим місцем на карті логістики порту, обслуговуючи не лише Хорватію, а весь регіон Центральної Європи.

Після завершення будівництва новий термінал матиме довжину причалу 400 м, а після завершення другої фази вона збільшиться до 680 м. Усього буде встановлено три крани судно-берег (STS), кількість яких збільшиться до чотирьох після завершення другої фази. Загалом це дозволить терміналу приймати судна місткістю до 24 000 TEU.

Однією з головних особливостей нового терміналу стане ефективне залізничне сполучення з внутрішніми районами, яке пов’язує Рієку з іншою частиною Хорватії та сусідніми ринками.