Навігація на Дніпрі відкриється у березні

Навігацію на дніпровських шлюзах планують відкрити з 1 березня. Саме такі терміни озвучили під час робочої зустрічі у Міністерстві інфраструктури.

Перерву в навігації встановили для планових профілактичних та ремонтних робіт – орієнтовно пауза у навігації мала тривати до 31 березня.

«Ініціатива відкриття шлюзів на місяць раніше запланованого свідчить про високий попит на річкове перевезення. А реалізація цих намірів дозволить вантажовласникам вже зараз готуватися до роботи на річці та ефективно використати її у своїй логістиці», – зазначили в Асоціації.

Останні три роки навігація на Дніпрі розпочинається не раніше березня. У 2020 році шлюзи відкривалися таким чином:

  • Каховський шлюз – 6 березня,
  • Запорізький шлюз – 15 березня,
  • Кременчуцький шлюз – 19 березня,
  • Дніпродзержинський шлюз – 25 березня,
  • Київський шлюз – 30 березня,
  • Канівський шлюз – 10 червня.

2021 року навігацію офіційно відкрили 10 березня.

Публікацію наказів про закриття/відкриття навігації на Дніпрі та льодових кампаній у портах здійснює Державна служба морського та річкового транспорту (Морська адміністрація), яка є підвідомчою організацією Мінінфраструктури. Останні роки представники бізнесу ведуть переговори з морською владою України щодо забезпечення цілорічної навігації на Дніпрі. Через те, що в листопаді на річці знімають буї, що світяться, судна не можуть продовжувати рух у нічний час, а тривалість і вартість рейсів збільшуються.

Менеджер Комітету з логістики Європейської Бізнес Асоціації (EBA) Дар’я Сичкар у коментарі для USM розповіла, що Асоціація щороку звертається до держорганів з пропозиціями забезпечити цілорічні навігації, у тому числі, шлюзів Дніпровського каскаду, «яку, до речі, реалізували у внутрішньому водному транспорті”.

Також представник EBA зазначила, що системно відбувається комунікація з Міністерством інфраструктури та «Укрводшляхом» щодо закриття навігації на шлюзах у період ремонтних робіт, виключно щодо здійснення реальної роботи в камері шлюзу, а також щодо збільшення кількості персоналу для прискорення окремих видів робіт: «Справа у тому, що бізнес має деякі застереження щодо можливого повторення ситуації, що спостерігалася з ремонтом Канівського шлюзу, коли його закрили за кілька місяців до початку реальних робіт у камері шлюзу, а відкрили шлюз лише через 9 місяців після закриття, шлюз місяцями простоював без реальної роботи у камері. Бізнес-спільнота була стурбована такою ситуацією, адже світовий досвід кардинально відрізняється, і заміна воріт шлюзів займає максимум кілька днів, а то й годин, щоб не зупиняти судноплавство».

Разом з тим, Асоціація щороку звертається до держорганів із пропозиціями забезпечити цілорічні навігації, зокрема, шлюзів Дніпровського каскаду, яку, до речі, реалізували у положеннях Закону України «Про внутрішній водний транспорт».