Компанія A.P. Moller-Maersk A/S поліпшила свій річний прогноз

Датська транспортно-логістична компанія A.P. Moller-Maersk A/S поліпшила свій річний прогноз через підвищення тарифів, пов’язаних із зростанням попиту і перебоями в ланцюжках поставок.

Компанія очікує, що прибуток до сплати відсотків, податків, зносу і амортизації (EBITDA) за підсумками 2021 року становитиме $13-15 млрд, а не $8,5-10,5 млрд, як прогнозувалося раніше. Прогноз EBIT був підвищений до $9-11 млрд з $4,3-6,3 млрд, повідомляється в прес-релізі Moller-Maersk.

Згідно з оновленим прогнозом, вільний грошовий потік Maersk складе не менше $7 млрд (раніше очікувалося показник вище $3,5 млрд). Компанія тепер прогнозує, що попит в 2021 році зросте на 5-7%, а не на 3-5%, в основному завдяки експорту з Китаю в США.

У першому кварталі Maersk збільшила виручку до $12,4 млрд із $9,57 млрд роком раніше, свідчать попередні дані компанії. EBITDA Maersk зросла до $4 млрд з $1,52 млрд роком раніше, EBIT – до $3,1 млрд з $552 млн.

Компанія планує опублікувати остаточні результати за минулий квартал 5 травня.

Як зазначає Financial Times, поліпшенню фінпоказників Maersk сприяли рекордно високі тарифи на вантажні перевезення, які спочатку були викликані дефіцитом контейнерів, особливо в США. Чергового стрибка тарифів сприяло блокування Суецького каналу в кінці березня.

За даними Maersk, в першому кварталі тарифи були на 35% вище в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року. Компанія очікує, що ця “безпрецедентна ринкова ситуація” збережеться до кінця поточного року.

Акції Maersk дорожчають на сьогоднішніх торгах.

A.P. Moller-Maersk Group є багатопрофільною корпорацією, представленою в 130 країнах. Вона заснована в 1904 році, штаб-квартира розташована в Копенгагені. В її підрозділах, серед яких найбільша в світі судноплавна лінія, а також логістичні активи, працює приблизно 76 тис. чоловік.