Мінінфраструктури ініціює приватизацію Одеського порту

Міністерство виступає за приватизацію майна Одеського, Миколаївського та Чорноморського портів, залишивши у держвласності лише порт «Південний»

Міністерство інфраструктури України (МІУ) ініціювало приватизацію майна Одеського морського порту, що належить державі. Про це заявив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков, повідомляє URM.

За його словами, МІУ виступає за приватизацію майна Одеського, Миколаївського та Чорноморського портів. Пасажирський комплекс Одеського порту мають намір передати до концесії. Під державним контролем хочуть залишити лише порт «Південний».

Наразі МІУ готує проекти необхідних законодавчих змін та проводить відповідну роботу з Фондом державного майна.

Компетентне джерело GMK Center у портовій галузі висловило думку, що приватизація Одеського порту стала б дуже своєчасною дією. У цій гавані у власності держави залишився лише портофлот та кілька причалів, які передано в оренду приватним операторам. Відповідно, держава змушена відповідати за стан причалів, на яких працюють приватні стивідорні компанії, та інвестувати у їх утримання та модернізацію. Приватизація держмайна в Одеському порту знімає з держави це навантаження.

Державне підприємство “Одеський морський торговельний порт” існує з червня 2013 року. Основними підрозділами держпідприємства є:

  • портовий флот, у складі якого 16 буксирів різної потужності та класу та допоміжні судна;
  • служба механізації, що відповідає за експлуатацію кранів та іншого підйомно-транспортного обладнання, технологічного оснащення для перевалки вантажів, вантажозахоплювальних пристроїв;
  • судноремонтний завод «Судоверф «Україна», чиї потужності дозволяють ремонтувати судна всіх типів водотоннажністю до 30 тис. т;
  • несамохідна майстерня (ПСМ-650) – комплекс із двох плавучих судноремонтних майстерень. Має можливості з докування суден водотоннажністю до 100 т;
  • автобаза;
  • навчальний центр;
  • спорткомплекс.