Michelin планує випробовувати дослідний зразок вітрила Wisamo в умовах реальних морських перевезень

Наразі виготовлений дослідний зразок вітрила Wisamo, яке планують випробовувати в умовах реальних морських перевезень між Великою Британією та Іспанією. Вітрило буде встановлено на контейнеровозі MN Pélican та слугуватиме як джерело додаткової екологічно чистої та безкоштовної тяги на судні.

Як повідомили у компанії Michelin, що оновила старовинну технологію, такі розробки допоможуть створити екологічне судноплавство та вирішити ще цілу низку проблем. Раніше сучасна вітрильна система Wisamo (Wing Sail Mobility) була презентована на Movin’On Summit 2021. Потім розробник підписав угоду з французькою судноплавною компанію про партнерство у випробовуваннях та запровадженні технології.

На контейнеровозі MN Pélican буде встановлено лише прототип крила площею у 100 квадратних метрів. Завдання полягає у тому, щоб отримати позитивні результати випробувань, тобто, переконатися, що вітрило безпечне, зручне у використання та справді додає достатньо тяги, щоб економити знану частину пального. Якщо усе це буде підтверджено, можна буде просуватися далі та взятися до запровадження у пілотних проектах. На думку фахівців з Michelin, застосування вітрила дозволить зекономити приблизно 20% пального. Щогла телескопічна. Вона легко складається, коли потрібно пройти під мостами, зайти у порт тощо.

Контейнеровоз RoRo MN Pélican здійснює рейси двічі на тиждень між Пулом (Велика Британія) та Більбао (Іспанія). Ще раніше, у лютому, таке ж вітрило отримає порівняно невелике судно Desjoyeaux, яке ходитиме у Біскайській затоці.