В Україні заплановано будівництво контейнерного терміналу

ДП «Маріупольський морський торговельний порт» (ММТП) має намір реалізувати довгостроковий проект будівництва сучасного контейнерного терміналу на території колишнього вугільного комплексу.

Як повідомила прес-служба госстівідора, про амбітні інвестпроекти в Маріупольському порту, а також про причини, за якими адміністрація прийшла до рішення розвивати порт саме в цих напрямках, розповів директор ДП «ММТП» Ігор Барський на зустрічі з народним депутатом Сергієм Магерою в середу, 29 вересня.

Перший проект, який вже реалізує підприємство, – будівництво в Маріупольському порту перевалочного комплексу зернових вантажів. Зараз перша черга зернового терміналу знаходиться на стадії завершення, закінчення будівельно-монтажних робіт заплановано на 4 грудня.

Другий проект, який портовики визначили як середньостроковий план – будівництво критого складу металопродукції на третьому вантажному районі. Цей проект передбачає в тому числі придбання мостових кранів і реконструкцію під’їзних залізничних колій.

Третій (довгостроковий) проект – будівництво на території колишнього вугільно-вантажного комплексу сучасного контейнерного терміналу.

У світі обсяг контейнерних перевезень зростає щорічно, і у портовиків є бажання повернути контейнерний потік і шукати інвестора. У цьому питанні порт активно підтримуює міська влада, яка взяла на себе обробку сухопутної логістики”, – відзначають в ММТП.

Магера подякував за інформацію про плани порту і пообіцяв допомогу в їх реалізації.

Є перспектива моєї участі на рівні Верховної Ради, а також в комунікації з Міністерством інфраструктури та з «Метінвестом», – зазначив депутат.

Раніше Барський повідомив в інтерв’ю «Портам України», що госстівідор розраховує домовитися з контейнерними лініями щодо відновлення морської перевалки контейнерів.

У квітні 2021 року ММТП здійснив перевантаження контейнерів з залізничного на автомобільний транспорт.

ДП «ММТП» оперує причалами №1-18 Маріупольського морського порту. Госстівідор в 2020 році збільшив вантажообіг в порівнянні з попереднім роком на 7,8%, або на 449 тис. тонн – до 6,22 млн т.

За підсумками 2020 року ДП «ММТП» отримало прибуток 55 млн грн проти збитку 35 млн грн роком раніше.