Maersk завершила четвертий квартал 2021 року з рекордними результатами

Данська транспортно-логістична компанія AP. Moeller-Maersk AS завершила четвертий квартал 2021 року з рекордними показниками виручки, EBIT і чистого прибутку на тлі стрибка вартості фрахту в умовах зростання споживчого попиту при проблемах, що зберігаються в ланцюжках поставок.

Maersk підвищила річні дивіденди, а також покращила прогнози на 2022 рік.

Як йдеться в прес-релізі компанії, її виручка в минулому кварталі зросла на 64% порівняно з аналогічним періодом попереднього року, до $18,5 млрд. Чистий прибуток збільшився майже вп’ятеро – до $6,09 млрд з $1,3 млрд, EBIT – у 4 рази, до $6,63 млрд.

Обсяг перевезень у жовтні-грудні скоротився на 4%, тоді як вартість фрахту злетіла на 80%.

“Виняткові ринкові умови призвели до рекордних темпів зростання бізнесу компанії та її прибутковості, проте також створили величезні проблеми для наших клієнтів”, – заявив головний виконавчий директор компанії Сорен Скоу.

За його словами, Maersk вжила заходів для вирішення проблеми надмірної завантаженості портів за рахунок збільшення потужностей, продуктивності терміналів та нарощування присутності у логістичній сфері.

У середу вона оголосила, що планує придбати американську логістичну компанію Pilot Freight Services за $1,68 млрд. Pilot Freight, що спеціалізується на доставці великих вантажів від компаній до покупців, представлена ​​в Північній Америці, Іспанії та Нідерландах, має штат понад 2,6 тис. працівників.

У четвертому кварталі Maersk викупила власні акції на суму 1,9 млрд. данських крон ($286 млн.). За підсумками 2021 року вона виплатить дивіденди у розмірі 2,5 тис. данських крон на акцію порівняно з 330 кронами на рік раніше.

Компанія підвищила прогноз EBITDA на поточний рік до $24 млрд з $22-23 млрд, що очікувалися в листопаді, прогноз EBIT – до $19,8 млрд з $19 млрд. Вільний грошовий потік, згідно з її прогнозом, складе більше $15 млрд цього року.