Maersk планує випустити перше вуглецево-нейтральне судно в 2023-му році

Данський суднобудівний гігант Maersk збирається радикально прискорити свій план по декарбонізації бізнесу. Компанія оголосила, що випустить перше вуглецево-нейтральне судно не до 2030 року, а вже в 2023-му. Прийдешній корабель буде працювати на біометанолі або іншому біопаливі, але все ж зможе використовувати стандартний мазут, якщо це буде необхідно. Мета Maersk – знизити власні викиди вуглецю на 60% до кінця десятиліття і досягти нульових викидів до 2050 року.

Maersk поки не готова розкрити всю інформацію про судно, але ключові особливості вже відомі. Вуглецево-нейтральним лайнером датської компанії стане великий контейнеровоз з місткістю не менше 2 тис. двадцятифутових еквівалентів (TEU) – таку кількість транспортних контейнерів зможе вмістити новий корабель.

Судно буде покладатися на нову двопаливну технологію. Система передбачає можливість використання як екологічно чистого палива, так і мазуту з низьким вмістом сірки (VLSFO). В найближчому майбутньому всі судна Maersk будуть так само модернізовані. Що саме буде використовуватися в якості зеленого палива компанія поки не вирішила – розглядаються три варіанти: метанол, суміш спирту і лігніну, а також аміак.

«Мета Maersk – стати лідером в області декарбонізації глобальної логістики. Наші клієнти очікують, що ми допоможемо їм обезвуглецювати їх глобальні ланцюжки поставок, і ми приймаємо цей виклик, працюючи над вирішенням практичних і технічних проблем і проблем з точки зору безпеки, пов’язаних з вуглецево-нейтральним паливом, яке знадобиться нам у майбутньому. Сьогодні ми розглядаємо це як складну, але досяжну мету», – повідомив гендиректор Maersk Сорен Скоу.

В інтерв’ю CNBC глава відділу декарбонізації Maersk Мортен Бо Крістіансен також розповів про плани по організації ланцюжків поставок зеленого палива. Представник компанії охарактеризував масове виробництво біопалива як «ситуацію з куркою і яйцем» – Maersk визнає, що можливі виробники зеленого палива не дуже ініціативні, але суднобудівник готовий мотивувати ринок і стати відправною точкою для масового переходу на зелені альтернативи мазуту.

«На креслярській дошці багато проектів, але мало бажаючих. Своїми діями ми заявляємо, що ми хочемо зрушити справу з мертвої точки, ми хочемо почати виробництво цього палива і фактично поставити його на ринок, щоб ринок міг масштабуватися», – пояснив Крістіансен.