Датська компанія Maersk витратить 1,4 млрд доларів на “зелені” судна

Датська компанія Maersk, що займає перше місце за обсягом морських вантажоперевезень, витратить 1,4 мільярда доларів на покупку суден, що працюють на чистому метанолі, пише Bloomberg. Вартість одного з восьми двопаливних контейнеровозів складе 175 мільйонів доларів, що дорожче звичайних на 10-15 відсотків. На кожен вміститься 16 тисяч контейнерів. Судна спустять на воду в 2024 році.

Віце-президент і глава відділу декарбонізації компанії Бо Крістіансен заявив, що не вірить у використання викопного палива в майбутньому. При цьому в Maersk пророкують в перший час складності з новими кораблями через брак метанолу, тому було вирішено залишити можливість використовувати на них нафту. За словами Крістіансена, «зелений» метанол обійдеться в два рази дорожче мазуту, що призведе до подорожчання перевезень на 15 відсотків.

За даними Міжнародної морської організації, на судноплавство доводиться три відсотки викидів вуглекислого газу, і в останні роки цей показник зростає. До 2050 року Організація об’єднаних націй (ООН) сподівається на скорочення викидів в два рази в порівнянні з 2008 роком. Maersk не перший представник галузі, який звернув увагу на «зелену» енергетику. Судноплавна компанія Euronav, що займається танкерними перевезеннями нафтопродуктів, замовила судна, що працюють на аміаку і зрідженому природному газі (ЗПГ). Раніше виробник продуктів Cargill заявив, що почне використовувати кораблі з крилатими вітрилами.

В кінці серпня найбільший морський грузоперевозчик Maersk повідомив, що спустить перший «зелений» контейнеровоз з нульовим викидом вуглецю в 2023 році. Представники Maersk замовили компанії European Energy будівництво заводу, здатного виробляти десять тисяч тонн метанолу на рік.