Китайський виробник меблів Loctek Ergonomic Technology будує власный контейнеровоз

Китайський виробник меблів Loctek Ergonomic Technology відповів на критику стосовно свого будівництва контейнеровозу. Деякі авторитетні біржові аналітики назвали це необдуманим та навіть імпульсивним кроком. Але у самій компанії заявили, що мають намір вирішити таким чином основні логістичні проблеми.

27 січня компанія Loctek, яка має два заводи в Нінбо та один у Хошимін Сіті, В’єтнам, повідомила, що замовила судно місткістю 1800 TEU в Huanghai Shipbuilding за 32,6 мільйона доларів. Керівництво Loctek назвало причиною обмежену транспортну пропускну здатність на міжконтинентальних маршрутах, яка на глобальному рівні відчувається уже давно. Однак на це рішення багато хто відреагував скептично, що також може негативно вплинути на вартість цінних паперів компанії.

Під час телефонної конференції з біржовими аналітиками голова Loctek Сян Лехон сказав: «Рішення про перехід у судновласність було прийнято після ретельного дослідження та планування, і воно не є поспішним. Є тенденція до зростання експорту китайських товарів. Однак через обмеження міжнародної логістики час виконання став надто великим, що призводить до потреби у рази збільшувати запаси, зокрема, на складах компаній, що займаються електронною комерцією».

Великі запаси – це низька оборотність та високі витрати на одиницю товару. Результатом стає вища ціна, через яку, імовірно, падають продажі. Зрештою, кінцеву вартість знову потрібно переглядати у бік збільшення. Отже, виникає замкнене коло, розірвати яке можна тільки швидшою доставкою через океан. Тоді запаси можна скоротити, ціну знизити, а продажі самі підуть угору. І все це вирішує наявність у компанії принаймні одного власного судна.

За деякими даними, вартість судна буде дорівнювати сумі, яку Loctek сплачує за фрахт протягом трьох років. Однак аналітики прогнозують, що криза у міжнародному судноплавстві може завершитися вже за два роки. А Loctek ще має дочекатися, коли замовлене судно буде готове до експлуатації.