Контейнерообіг терміналів PSA у 2021 році зріс на 5,6%

Сінгапурський портовий оператор PSA International, найбільший у світі оператор контейнерних терміналів, повідомив, що термінали, що входять у його портфель, перевалили за підсумками 2021 року рекордні 91,5 млн TEU, що на 5,6% більше, ніж роком раніше.

Порт Сінгапур – другий найбільший контейнерний порт у світі після Шанхаю та флагманський актив PSA – перевалив рекордні 37,2 млн TEU (+1,6%), на решту терміналів прийшлось загалом 54,3 млн TEU (+8,4%) .

Глава групи Тан Чонг Мен порівняв ринок у 2021 році з американськими гірками: «повсюдні збої та затори по всьому ланцюжку поставок поєднувалися зі стійким відновленням світової торгівлі та зростанням попиту».

У глобальний портфель PSA входить близько 60 портових, залізничних та внутрішніх терміналів у 26 країнах світу, найбільшими з яких є операції у портах Сінгапур та Антверпен.

Минулого місяця PSA оголосив про своє перше велике придбання в області інтегрованої логістики. Група придбала 100% акцій американського логістичного оператора BDP International. BDP є глобальним постачальником логістичних рішень, що спеціалізується на управлінні складними логістичними ланцюжками для клієнтів у таких галузях як хімічна промисловість, виробництво ліків та товарів для здоров’я, споживчих товарів та роздрібної торгівлі з 133 офісами по всьому світу.

Це інвестиційне рішення цілком у рамках усталеної вже тенденції у світовій вантажній індустрії: великі оператори активів охоче та щедро інвестують у придбання операторів у суміжних сегментах бізнесу, логістичних та технологічних компаній, щоб посилити свій контроль над рухом вантажу та стати ближчими до клієнтів.

Серед останніх гучних новин 2021 року на цю тему: ще не схвалена угода з купівлі Maersk азіатського оператора контрактної логістики та омніканального фулфілменту LF Logistics за 3,6 млрд доларів США; пропозиція MSC вартістю 5,7 млрд євро щодо купівлі портового, залізничного та логістичного бізнесу Bollore в Африці, а також концесії в портах Індії, Східному Тиморі та Гаїті; рішення CMA CGM про викуп проданого чотири роки тому найбільшого контейнерного терміналу в порту Лос-Анджелес, який за цей час подорожчав з 875 млн доларів, до 2,3 млрд доларів.