FMC США оголосила про запуск спеціальної програми аудиту морських перевізників через ситуацію на ринку контейнерних перевезень

Федеральна морська комісія США (FMC) оголосила про запуск спеціальної програми аудиту, метою якої є визначити відповідність поведінки морських перевізників встановленим у галузі правилам. Зокрема, чиновників цікавить питання захисту прав споживачів, яким через суттєве зростання тарифів доводиться платити у багато разів більше за послуги, які ще два роки тому мали доступні ціни.

Як повідомляє Splash247, органи влади у Вашингтоні, округ Колумбія, мають намір вжити запобіжні заходи для охолодження вже перегрітого, на їх думку, ринку морської логістики.

Аудит почнеться з того, що дев’ятьом провідним судноплавним компаніям, що забезпечують контейнерні перевезення до портів США, запропонують писати щоквартальні звіти про стан свого бізнесу, зокрема, про тарифи, терміни доставки та обсяги перевезень. З цього відомство планую почати створення бази даних про сектор морських перевезень. Крім того, під час здавання звітів, представникам компаній запропонують проходити співбесіди.

Очікується, що в результаті буде переглянута практика виставлення рахунків, а також нарахування різноманітних штрафів, встановлення на судноплавних лініях обмежень, оскарження прийнятих рішень тощо.

Як повідомив голова FMC Деніел Маффі, Федеральна морська комісія прагне забезпечити дотримання закону, а також переконатися, що вантажовідправники не зазнають несправедливих утисків. Маффі заявив, що навіть не сумнівається у тому, що під час аудиту буде виявлено чимало порушень, за які хтось буде покараний. Але головне, що ретельне вивчення ситуації допоможе розробити нові правові норми та галузеві рекомендації, які допоможуть уникнути розвитку кризи.