Drewry: Можливості контейнерних портів будуть обмежені до 2025 року

Показники використання контейнерних портів в світі, що ослабли в 2021 році, значно збільшаться до 2025 року, прогнозує консалтингова компанія Drewry.

Як повідомляє Spalsh 24/7, в новому щорічному огляді Drewry прогнозує, що вантажообіг контейнерних портів світу буде збільшуватися в середньому на 2,5% на рік і досягне 1,3 млрд TEU до 2025 року. При цьому очікується, що світовий попит буде рости в середньому на 5% на рік за той же період, а середній коефіцієнт використання потужностей збільшиться з нинішніх 67% до більш ніж 75%.

Використання порту або терміналу на рівні 75% не достатньо високо, щоб викликати серйозну заклопотаність. Але на глобальному рівні це очікування скорочення пропускної спроможності порту на ринку, який страждає від перевантаження через дисбаланс ланцюжків поставок, є приводом для занепокоєння”, – попереджає Drewry.

Автор звіту і старший аналітик Drewry по портам і терміналам Елеонора Хедленд вважає, що темп відновлення попиту, якому сприяв високий рівень ліквідності на фінансовому ринку, дозволив операторам складати інвестиційні плани на майбутнє.

Велика частина прогнозованих додаткових потужностей буде надана на існуючих терміналах, при цьому нові проекти і раніше мають низький пріоритет для більшості глобальних операторів. На стадії розробки знаходиться менше проектів автоматизації з нуля, але все частіше проводиться модернізація існуючих терміналів.

Згідно зі звітом датського аналітичного агентства Sea Intelligence, за період з січня по травень 2021 року 545 суднозаходів на маршрутах, які перетинають Тихий океан, а також в торгівлі між Азією і Європою, відбувалися із затримкою більш ніж на 14 днів.

У червні ставки фрахту на контейнерні суду строком на кілька місяців зберігалися на «астрономічних рівнях» – понад $100 тис. На добу. Поточні рекордно високі ставки обумовлені пов’язаним з пандемією дефіцитом тоннажу. Затори почалися в портах західного узбережжя США, потім в Китаї та Північній Європі.

За оцінками експертів, опитаних The Loadstar, масова завантаженість портів, дефіцит контейнерного обладнання та брак судів не дозволяють говорити про відновлення «нормального» лінійного судноплавства раніше другої половини 2021 року.