Судноплавний гігант Cosco прогнозує зростання річного прибутку на 800%

Одна з найбільших судноплавних компаній світу – китайська Cosco Shipping (“Коско-шипінг”) – очікує за підсумками минулого року збільшення прибутку на 800%. Про це йдеться у заяві холдингу, опублікованій у вівторок на Гонконзькій фондовій біржі.

“Рада директорів бажає проінформувати акціонерів і потенційних інвесторів про те, що група компаній Cosco, як очікується, зафіксує чистий прибуток у розмірі близько 89,28 млрд юанів ($14,1 млрд). Це є зростанням на 79,35 млрд юанів , або на 799,3% порівняно із попереднім періодом”, – йдеться у публікації.

“У 2021 році під впливом безлічі факторів, у тому числі повторюваних спалахів COVID-19, зростання попиту і обмежених пропозицій, глобальний ланцюжок поставок зіткнувся з проблемами, наслідками перевантаженості портів, нестачі контейнерів і затримок внутрішніх перевезень”, – зазначили в компанії.

За попередніми оцінками, за рік обсяг контейнерних перевезень Cosco склав 26,912 млн TEU (одиниця виміру, відповідає обсягу стандартного 20-футового контейнера), збільшившись на 2,15%.