CMA CGM припинить перевезення пластикових відходів

Під час саміту One Ocean, організованого президентом Французької Республіки Еммануелем Макроном, Родольф Сааде, голова та генеральний директор CMA CGM Group, оголосив у своєму виступі, що Група більше не перевозитиме пластикові відходи на своїх судах. Про це йдеться у повідомленні прес-служби судноплавної компанії. Рішення набирає чинності з 1 червня 2022 року.

У своєму виступі Родольф Сааде також оголосив, що Група розмістить один із двох майданчиків Французького інституту обезуглерожування в Танграмі, найбільшому інноваційному та навчальному центрі Групи, який має відкритися у Марселі у 2023 році.

Щороку близько 10 млн. тонн пластикових відходів потрапляє в море. Якщо не буде вжито заходів, то протягом наступних 20 років ця цифра потроїться і досягне 29 млн тонн на рік, що завдасть незворотних збитків морським екосистемам, фауні та флорі.

Причини цього забруднення включають зберігання просто неба і відсутність інфраструктури переробки пластикових відходів, які активно не переробляються або не використовуються повторно. Прийнявши рішення про те, що компанія CMA CGM більше не перевозитиме пластикові відходи на борту своїх суден, вона запобігатиме експорту цього виду відходів до пунктів призначення, де сортування, переробка або утилізація не можуть бути гарантовані.