Введено в експлуатацію датський термінал APM Terminals Kalundborg

Новий термінал APM Terminals Kalundborg на північному заході данського острова Зеландія введений в експлуатацію, повідомила прес-служба термінального оператора.

Після укладення в грудні 2020 року угоди з адміністрацією порту Калуннборг про початок роботи в районі Нью-Вестхавн, термінал готовий приступити до перевалки вантажів. В рамках угоди між AP Moller-Maersk і APM Terminals Kalundborg тепер буде приймати судна, що працюють на двох щотижневих фідерних сервісах, що зв’язують порт з основними судноплавними маршрутами, з підключенням до щотижневого головного лінійного сервісу в Орхусі, що прямують в порти Азії, і фідерної мережі, яка охоплює Росію, прибалтійські порти, Ісландію та Фарерські острови.

Відзначається, що Калуннборг стає більш привабливою альтернативою Копенгагену, з урахуванням того, що велика частина контейнерів, вивантажуються в данській столиці, переміщається в інші пункти призначення країни. Таким чином, новий термінал дозволить прибрати важкі тягачі з доріг Копенгагена, а також забезпечить приблизно на 12 годин коротший шлях по морю.

Компанія APM Terminals інвестує в екологічно чисте паливо: при вантажно-розвантажувальних роботах річстакери і термінальні тягачі з дизельними двигунами працюють на синтетичному рідкому паливі, одержуваному в результаті конверсії природного газу в рідкі вуглеводні.

Контейнерний термінал в Калуннборг знаходиться в повній власності APM Terminals. Термінал здатний щорічно перевалювати 50 тис. TEU (35 тис. Операцій з контейнерами). Об’єкт розташований на площі 50 тис. Кв. м. Причальний фронт терміналу сягає 500 метрів. Максимальна осадка суден – 15 м. Термінал обладнаний 100 рефрижераторними вилками. Тут працюють два 100-тонних мобільних крана. У травні буде введений в експлуатацію третій кран потужністю 150 тонн.

Найбільший портовий і термінальний оператор APM Terminals (головний офіс – Гаага, Нідерланди) входить до складу A.P. Moller-Maersk A/S. Основним напрямком діяльності компанії є проектування, будівництво, управління та експлуатація морських портів і терміналів, а також «сухих» терміналів в рамках своєї мережі з 74 терміналів, розташованих в портах 67 країн і понад 117 внутрішніх логістичних сервісів. Щодня на них обробляються 250 суден і 40 млн TEU на рік. У компанії працюють 21 тис. Співробітників.

APM Terminals є також найбільшим оператором портів і терміналів в Африці, керуючим 12 активами в 10 країнах континенту, в тому числі перевалочних пунктів у Танжері, Марокко і Порт-Саїді (Єгипет).