AP Moller-Maersk інвестує 136 мільйонів доларів в інтегрований логістичний парк в Саудівській Аравії

Компанії AP Moller-Maersk та Saudi Ports Authority підписали угоду про інвестування 136 мільйонів доларів в інтегрований логістичний парк в ісламському порту Джидда в Саудівській Аравії. Як стало відомо, тут зможуть обробляти до 200 000 TEU на рік.

Логістичний центр займе площу 205 тис. кв. м та стане першим настільки великим об’єктом у регіоні. Метою будівництва є спрощення ланцюгів постачання до аравійської держави.

Як повідомили представники Maersk, їх найбільше цікавить можливість вкладати гроші у розвиток відновлювальної енергетики, за допомогою якої буде забезпечене живлення логістичного центру. Із самого початку його заплановано як вуглецево нейтральний. Окрім того, тут мають створити приблизно 2,5 тис. робочих місць.

Порт Джидда розташований на узбережжі Червоного моря, він находиться на міжнародних судноплавних шляхах між сходом та заходом. Щорічно тут перевантажується приблизно 2,5 млн TEU, але потужностей для якісної обробки вантажів бракує.

За словами керівника місцевого відділення Maersk Мохамада Шихаба, потреба у логістичних об’єктах на території Саудівської Аравії буде зростати, оскільки країна намагається диверсифікувати свою економіку, поступово відмовляючись від нафтової домінанти.