Адміністрація Панамського каналу пом’якшує вимоги для суден

Адміністрація Панамського каналу збільшила гранично допустиму довжину комерційних та некомерційних суден, які мають можливість пройти через шлюзи. Таким чином, уже тепер можна говорити про запровадження таких собі стандартів «неопанамакс», зазначає Splash247.com.

Раніше максимальна довжина судна, яке могли запустити у Панамський канал, становила 367,28 м. Тепер вона збільшена до 370,33 м.
Невеличке збільшення допустимого габариту довжини насправді означає, що відтепер 96,8% світового контейнерного морського флоту зможе користуватися Панамським каналом.

За словами фахівців, перед тим, як прийняти таке важливе рішення, адміністрація Панамського каналу провела низку тестувань та деякі удосконалення інфраструктури. Досі найбільше судно, яке проходило, як виняток, Панамським каналом, мало довжину 369 метрів. Йдеться про Evergreen, який запустили туди у 2019 році. Також каналом пройшли «Талос» і «Тесей», що належать LOA, які були на 10 см коротші.

Крім цього, адміністрація каналу оголосила, що після великих опадів, які збільшили рівень озера Гатун, дозволена осадка кораблів для входу до транзитної водної артерії, збільшена до 15,24 м.