Польща планує побудувати новий залізничний термінал поблизу кордону з Україною

Європейська Комісія погодила проект співфінансування будівництва нового залізничного терміналу у Волі Барановській (Підкарпатське воєводство, Польща), що знаходиться неподалік від кордону з Україною. Компанія PKP LHS (спеціалізується на залізничних перевезеннях широкою колією, яка збудована в Україні та інших державах, що колись територіально належали до СРСР) має намір збудувати термінал площею у 40 тис. кв. м. Заявлена вартість проекту становить 60 млн злотих.

Термінал буде пристосований для обробки контейнерів, у тому числі організації інтермодальних перевезень. Також тут буде можлива обробка інших вантажів, таких як вугілля та інших насипних, деревини, будівельних матеріалів тощо. У ньому передбачена універсальна колійна система для переході зі східної залізниці на більш вузьку європейську. Також автори проекту запланували створити сучасну інфраструктуру телекомунікацій, власної енергетики, водопостачання та каналізації. Буде закуплене сучасне перевантажувальне обладнання.

Окрім сучасних складів, на терміналі почне функціонувати свій підрозділ митниці, оскільки більшість вантажів тут буде мати іноземне походження або призначено для відправки за східний кордон.

Як повідомив Збігнев Трачіхлеб, президент правління PKP Hutnicza Szerokotorowa, новий термінал збільшить перевантажувальну потужність та поліпшить зв’язок Підкарпатського воєводства як з рештою Польщі, та і з закордонними регіонами. Об’єкт буде розташовано у зручному місці на перетині важливих залізничних та автомобільних шляхів. Поруч знаходяться потужні промислові підприємства, які отримають нові перспективи для збуту своєї продукції. Також на терміналі оброблятимуть вантажі, які будуть надходити з Китаю Новим Шовковим шляхом.

Фінансування будівництва здійснюватиметься, в основному, за кошти інвесторів від бізнесу. Але трохи більше 40% надійдуть з фондів Єврокомісії, а також Підкарпатського воєводства у рамках програм економічного розвитку регіону.