Maersk має намір придбати німецького експедитора Senator International

Maersk має намір придбати німецького експедитора Senator International, який спеціалізується на послугах з організації авіа та океанського фрахту, повідомляє DVZ. За даними публікації, переговори можуть завершитися вже найближчим часом.

За обсягом операцій Senator є найбільшим серед експедиторів середнього сегмента на німецькому ринку вантажних авіаперевезень. За даними системи IATA CASS, минулого року обсяги компанії у сфері авіафрахту становили близько 17,5 тис. тонн. З часткою ринку близько 1,6% компанія є 10 найбільшим авіаекспедитором за обсягом операцій.

DVZ зазначає, що бізнес-модель Senator суттєво відрізняється від бізнес-моделі його конкурентів: де-факто він також виступає і як перевізник. Згідно з веб-сайтом компанії, вона виконує 8 власних регулярних рейсів, які пов’язують Німеччину з Азією та Океанією, Америками та Африкою. Маршрути авіаперевезень інтегровані у мультимодальні продукти під брендом Seantor Bridges. Так, Senator Africa Bridge – це мультимодальний авіа-автомобільний сервіс, а Senator Asia Bridge – сервіс, що інтегрує доставку авіа та морським транспортом.

Згідно з річним звітом Senator за 2019 рік, річний оборот компанії склав близько 405 млн євро; на авіаперевезення довелося трохи менше 60% від загального обсягу виручки, на підрозділ морських перевезень — 40%. EBIT склав близько 46 млн євро, прибуток за 2019 рік – 3,5 млн євро.

Придбання Senator відповідає довгостроковій стратегії Maersk, яка передбачає створення глобального логістичного інтегратора. Минулого року Maersk ліквідовує, зокрема, бренд Damco та інтегрував операції у сфері авіафрахту та логістики збірних вантажів у власний продуктовий портфель. Тоді ж компанія відправила для свого клієнта перші 11 чартерних авіарейсів із Таїланду до Японії.