Китай зацікавлений у співпраці з Україною у секторі вирощування, зберігання та транспортування зерна

Україна має активізувати всі проекти із Китаєм на взаємовигідній основі з урахуванням національного інтересу. Про це заявила голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька в інтерв’ю журналу «Україна-Китай».

«Сьогодні ми бачимо зацікавленість китайських партнерів у створенні відповідної транспортної інфраструктури; їх присутність у секторі вирощування, зберігання та транспортування зерна. Ну і, звісно, ​​інвестиції. Це зовсім не ті обсяги, які б могли бути, але прогрес існує. Думаю, що найближчим часом ми побачимо зрушення в цьому напрямку. І це відбуватиметься завдяки зближенню позицій держав на економічній основі. Це не лише бажання щодо посилення співпраці з обох сторін, це логіка економічного розвитку взаємин. Експорт з України до Китаю зростає шаленими темпами та б’є всі історичні рекорди. Наступний логічний для обох сторін крок — масштабні інвестиції», — зазначила Владислава Магалецька.

На сьогоднішній день Держпродспоживслужба разом із МЗС активно працює над відкриттям ринку Китаю для українських експортерів багатьох видів продукції харчування. Це продукція тваринництва (м’ясо птиці, яйця та яєчні продукти), продукція рослинництва (пшениця, ріпак, сорго, горох та квасоля). Також ведуться переговори щодо відкриття ринку черешні, українського пшеничного борошна, соєвого шроту, яблук та лохини, риби та рибних продуктів.

«Крім того, зараз ведеться робота щодо отримання можливостей для експорту до Китаю українських кормів для свійських тварин, комбікормів для сільськогосподарських тварин, птиці та ставкових риб. У зоні уваги доступ до китайського ринку заморожених напівфабрикатів, що містять продукти тваринного походження, рослинного походження та/або перероблені продукти тваринного походження, а також яловичих колагенових оболонок», — підсумували у відомстві.