Huawei збирається налагодити систему 5G-терміналів в Угорщині біля кордону з Україною

Як повідомив представник Huawei в Угорщині Тамаш Бодай, китайський ІТ-гігант спільно з компанією Vodafone збирається налагодити роботу цифрової промислової системи на основі безпровідного зв’язку 5G у новому терміналі East West Gate. Останній має розпочати роботу навесні наступного року в Угорщині біля кордону з Україною.

Відзначимо, що представництво Huawei в Угорщині обслуговує увесь європейський ринок. 7-8 грудня воно планує провести в Амстердамі спеціальний семінар з презентацією нових технологій, які допоможуть обслуговувати ланцюги постачання на Новому Шовковому шляху. Будівництво терміналу East West Gate на угорсько-українському кордоні означає, що це буде нова важлива ділянка для залізничного руху між Європою та КНР.

Запровадження 5G на об’єктах такого роду також сприймається як інновація. Представник Huawei стверджує, що цей формат високошвидкісного бездротового зв’язку дозволить зв’язати усі пристрої в одну систему та налагодити роботу високоефективного штучного інтелекту, який буде керувати роботою терміналу.

До речі, у ЄС використання 5G на логістичних об’єктах поки що тільки планується. Та й у самому Китаю з 2019 року втілено лише кілька таких проектів.

Як пояснює Тамаш Бодай, насправді зв’язок п’ятого покоління не є єдиним можливим рішенням для штучного інтелекту в логістиці. 4G теж підходить. Хоча передача великого масиву даних там буде гіршою. Існує й старе добре рішення, пов’язане з оптоволоконними кабелями. Швидкість з’єднання там висока, захищеність максимальна, але вадою є те, що зв’язок працює тільки у тих місцях, куди проведений кабель.
5G ж дозволить, наприклад, встановити камери високої чіткості на кранах. І вони надсилатимуть інформацію в диспетчерські, де оператори в режимі реального часу зможуть бачити, що відбувається на майданчиках завантаження та розвантаження. Можна навіть керувати самими кранами не з кабіни на висоті, а з офісного крісла у кабінеті. До речі, чотири крани Kunz уже прибули на майданчик, де добудовують термінал. Також Бодай показав окуляри доповненої реальності, за допомогою яких працівники складу будуть виконувати ті ж самі операції, що зараз роблять з громіздкими мобільними пристроями та комп’ютерами.