У найближчі роки остання миля може стати найбільш «зеленим» сектором логістики

Остання миля цілком може стати найбільш «зеленим» сектором логістики уже у найближчі роки. Цьому сприяє як політика найбільших компаній та поштових операторів, що займаються підвозом посилок, так і успіхи виробників транспортних засобів, які виводять на ринок дедалі більше електричних вантажівок, скутерів тощо.

Створення електричних парків ТЗ сьогодні у стратегіях компаній стоїть поруч з такими важливими перетвореннями, як консолідація вантажів, автоматизація ти цифровізація виробничих процесів.

IKEA заявила, що має намір стати кліматично нейтральною до 2030 року. Але доставку на останній милі без викидів парникових газів компанія обіцяє забезпечити вже до 2025 року.

Норвезький поштовий оператор Posten Norge нащодавно замовив 90 нових електровантажівок для доставки у межах Осло. Зараз Posten Norge забезпечує «зелену» останню милю лише в окремих районах столиці Норвегії, але вже незабаром екологічно безпечний транспорт виконуватиме роботу на території цілого міста.

За останні 12 місяців швейцарська компанія з доставки посилок Quickpac подвоїла обсяги виконаних замовлень. Лише у другому кварталі ц.р. вона доставила 1,6 млн посилок кінцевому отримувачу. Але компанія для підтримки свого іміджу екологічно безпечного підприємства оголосила про відкриття нового депо з 40 електричних вантажних фургонів.

Німецька компанія Hermes завершує випробовування електричних велосипедів для доставки на останній милі. Триколісні транспортні засоби можуть проїхати на одному заряді батареї до 100 км та перевозити за один раз до 355 кг вантажу. Їх планують використовувати спочатку у центрі Лейпцига, а згодом також в інших містах Німеччини. Але вже зараз кожна п’ята доставка у Hermes здійснюється без використання вуглеводів. До 2025 року компанія зобов’язалася повністю перейти на електричну тягу.

Експерти відзначають, що таким же шляхом зараз починають йти й інші логістичні оператори. Адже вони розуміють, що це додає їм конкурентних переваг.