Глобальні компанії намагаються якнайшвидше диверсифікувати свої ланцюги постачання

Глобальні компанії намагаються якнайшвидше диверсифікувати свої ланцюги постачання. Зокрема вони намагаються якомога більшу частку вивести за межі тепер уже нестабільного та погано передбачуваного Китаю, доходить о висновку автор публікації у профільному інтернет-виданні Еurologistics.pl.

Також причинами для радикальних змін аналітик називає зростання вартості робочої сили, збільшення торгових конфліктів, наслідки пандемії та розвиток технологій, які дозволяють приймати інші рішення. Автор посилається на експертну думку представників консалтингової компанії CBRE, які стверджують, що нинішній процес диверсифікації відкриває нові можливості перед Європою, і зокрема, перед Польщею та її сусідами. Це може бути майбутній логістичний центр світового значення, уточнюють фахівці.

Для розуміння того, що зараз відбувається, варто подивитися на дії компанії Wistron, що працює у сфері виробництва електроніки. До кінця поточного року вона планує вивести половину своїх виробничих потужностей за межі КНР. Зрештою, велика кількість корпорацій глобального значення зараз не тільки говорять про потребу в диверсифікації, але й роблять у цьому напрямку конкретні кроки.

До речі, змінам у постачанні сприяють також і настрої споживачів. Результати дослідження, нещодавно проведеного у Польщі показують, що 57% покупців інтернет-магазинів не хочуть чекати на товар більше двох днів, а 15% хотіли би отримувати його протягом доби. Нинішні ж ланцюги постачання не здатні гарантувати таку якість сервісу у більшості випадків. Адже основна частина електроніки, яка залишається у топах онлайн-продажів, продукуються саме на території Китаю, звідки, як відомо, останнім часом буває важко щось вивезти.

Дослідження Інституту управління постачаннями (Польща) показують, що 75% компаній зіткнулися з порушеннями ланцюгів постачання під час пандемії. А 80% бояться цього у майбутньому. Звідси виникає істотна потреба планувати зміни в організації бізнесу.