Вантажні електровелосипеди виявилися на 40% ефективніше фургонів для доставки

Доставка товарів з допомогою вантажних електричних велосипедів виявилася на 40% швидше розвезення відправлень фургонами. Велокурьери доставляли по 10 посилок в годину, тоді як їхні колеги на автомобілях встигали відвезти лише шість замовлень, повідомив The Guardian з посиланням на дослідження вчених Active Travel Academy при Вестмінстерському університеті.

У звіті сказано, що електровелосипеди виробляють на 90% менше вуглецевої емісії, ніж дизельні мікроавтобуси, і на третину екологічніше мінівенів на електротязі. Даному виду транспорту не потрібно шукати місце для парковки, на ньому можна об’їжджати пробки і скорочувати шлях по вулицях, закритим для авторуху.

Вчені підрахували, що 100 тис. електричних вантажних велосипедів в країнах Європи з 2018 по 2020 рік запобігли викид обсягу СО2, рівного авіаперевезення 24 тис. чоловік з Лондона в Нью-Йорк і назад.

Експерти вважають, що більше половини (51%) всіх вантажоперевезень в містах можна перекласти на вантажні велосипеди. В Active Travel Academy запропонували уряду Великобританії задуматися про зниження ставки ПДВ на поставки веловантажівок і дозволити використання більш потужних машин даного класу.