DB Schenker та Volocopter провели успішне випробування концепції використання дрону у міській логістиці

Піонер міської авіамобільності та оператор логістики DB Schenker оголосив про успішне випробування концепції використання дрону для доставки товарів у межах міст на експозиції у виставково-ярмарковому центрі Messe Stuttgart. Технічне рішення розроблене за підтримки Інституту матеріальних потоків та логістики Фраунгофера. Йдеться про комбіноване використання наземних транспортних засобів та електричного безпілотного літального апарату.

Під час тестування учасники проекту перевірили, як логістичні оператори можуть керувати одночасно діями персоналу, рухом вантажу та безпілотними наземними транспортними засобами разом із повітряним VoloDrone.

За словами фахівців, на основі отриманих результатів вони збираються розробити перший у світі проект з інтеграції в умовах міста наземних та літальних безпілотників. На думку авторів ідеї, це дозволить досягти максимальної надійності ланцюгів постачання.

Частинами системи також є процес кодування та автоматичного розпізнавання товарів, визначення ступеню безпеки переміщення вантажів та оптимальних маршрутів автономної доставки. Далі було розроблено безпечні стандартні процедури для наземних працівників, які готують дрон до польоту.

Керівник відділу інновацій DB Schenker Ерік Вірсінг вважає, що VoloDrone відкриває нові можливості для логістичної галузі. У компанії покладаються на цей дрон як на основний засіб, який у подальшому забезпечить конкурентні переваги у сфері міської логістики.

Volocopter та DB Schenker розпочали спільно реалізовувати цей проект ще у 2019 році. На сьогодні справа дійшла до створення комерційних пропозицій для логістиці у сфері В2В.

VoloDrone – це важкий багатофункціональний вантажний безпілотник, двигуни якого працюють від акумулятора. Максимальна вага, яку він здатний підняти у повітря, становить 200 кг. Дальність польоту – до 40 км. Завдяки 18 роторам апарат легко здійснює вертикальні посадки та злети. Розробники обіцяють, що незабаром їх безпілотники стануть доступними для клієнтів.