Чистий прибуток компанії A.P. Moeller-Maersk A/S в першому кварталі 2021 року підскочив в 14 разів

Чистий прибуток данської транспортно-логістичної компанії A.P. Moeller-Maersk A/S в першому кварталі 2021 року підскочив в 14 разів і склав $2,7 млрд у порівнянні з $197 млн ​​за той же період попереднього року. Показник перевищив консенсус-прогноз експертів, опитаних FactSet, на рівні $2,38 млрд, і виявився трохи нижче чистого прибутку, отриманого Maersk за весь 2020 рік – $2,9 млрд.

Показник покращився на тлі зростання вартості фрахту.

Як говориться в прес-релізі компанії, її квартальна виручка збільшилася на 30%, до $12,44 млрд. EBITDA виросла в 2,7 рази, до $4,04 млрд, EBIT – в 5,6 рази, до $3,1 млрд.

Maersk, звітність якої вважається барометром ситуації у світовій торгівлі, повідомила також, що обсяг перевезень в першому кварталі виріс на 5,7%, а середня вартість фрахту – на 36%.

“Високий попит разом з появою заторів, недостачею потужностей, а також дефіцитом обладнання в глобальних ланцюжках поставок привели до різкого зростання вартості фрахту”, – йдеться в прес-релізі Maersk.

Компанія очікує, що “виключно сильна” динаміка її показників, зазначена в першому кварталі, збережеться до кінця поточного року на тлі високого попиту на контейнерні перевезення вантажів. У зв’язку з цим 26 квітня Maersk підвищила прогнози EBITDA і EBIT на поточний рік. Згідно з останніми прогнозами компанії, її EBITDA в цьому році складе $13-15 млрд, EBIT – $9-11 млрд.

У середу Maersk оголосила про намір прискорити зворотний викуп акцій в рамках діючої програми, з якої невикористаними залишилися близько 6,7 млрд данських крон ($1,1 млрд). Ці кошти компанія планує витратити за період з середини травня по кінець вересня 2021 року.

Крім того, рада директорів Maersk прийняла рішення запустити нову програму зворотного викупу акцій на суму 31 млрд крон ($5 млрд), яка почне діяти після завершення поточної.

Акції Maersk дорожчають на торгах в середу. З початку поточного року їх вартість зросла на 16%.