Стартап із США розробляє вантажні дирижаблі на водневому паливі

Американська компанія H2 Clipper запропонувала використовувати дирижаблі для транспортування важких вантажів на великі відстані. Розробники відзначили кілька переваг літаючих засобів, які змушують замислитися над поверненням до технологій XIX століття.

Стартап розробляє водневі дирижаблі, які здатні транспортувати до 150 тонн вантажів на відстані понад 9 000 кілометрів. Найголовніша перевага технології – порівняно низька вартість перевезення. Розробники повідомили, що дирижаблі здатні транспортувати вантажі швидше за морські транспортні засоби, а також перевозити більше тонн, ніж вантажні літаки. Також дирижаблі не впливатимуть на екологію планети, оскільки викиди зведені нанівець. Представники стартапу стверджують, що вартість доставки вчетверо нижча, ніж у літаків.

Повідомляється, що рух дирижаблів буде побудований на роботі кількох електродвигунів із паливними водневими осередками. На рендерах були помічені сонячні панелі, що теоретично може бути використано для автономних систем вироблення водню з води у польоті методом електролізу. Повідомляється, що ціна на перевезення тонни вантажу може бути ще меншою, тому що логістичний ланцюжок буде побудований іншим чином. Потреба в аеропортах відпаде.

Одна з перешкод на шляху реалізації ідеї – заборона використання водню для дирижаблів у багатьох країнах. Розробники впевнені, що законодавство може бути змінено, оскільки науковий прогрес дозволяє побудувати більш надійні системи.