Державне підприємство «Украерорух» уперше за останні два роки отримало прибуток

Як повідомила прес-служба «Украероруху», у третьому кварталі це державне підприємство уперше за останні два роки отримало прибуток. До цього часу збитковість пояснювали різким скороченням польотів через обмеження під час пандемії.

Тож, у третьому кварталі ц.р. чистий прибуток «Украероруху» склав 183 млн грн. досягнути такого результату допомогло, зокрема, збільшення утричі кількості польотів над Чорним морем, значна частина яких проходить також над територією України.

Позитивна динаміка спостерігалася вже у першій половині цього року. Тому переглянули тарифи за аеронавігаційне обслуговування. Якщо раніше вартість прольоту на відстань 100 км становила 51,1 євро, то з червня її знизили до 25 євро, що зробило український транзитний коридор більш привабливим для іноземних авіакомпаній.

Однак за підсумками 9 місяців підприємство усе ще фіксувало збитки на рівні 77 млн грн. Це значно менше, ніж за перші три квартали 2020 р., коли збитки складали 260 млн грн. До речі, за цілий минулий рік «Украерорух» мав збитків рівно на мільярд.