У аеропортах Європи та США почали утворюватися затори

Адміністрація деяких великих аеропортів в Європі та США скаржиться на появу заторів. Як з’ясувалося, першопричиною нової проблеми стало небажання експедиторів вчасно забирати вантажі, які прибули з Азії. Зокрема, з двох авторитетних джерел повідомляють, що спроби авіаперевізників заохотити вантажоотримувачів попрацювати у вихідні дні провалилися.

Зокрема, це стосується аеропортів у Чикаго та Амстердамі. З минулої п’ятниці по понеділок сюди продовжували надходити вантажі, але поки тривали вихідні, ніхто не з’явився, щоб їх отримати. А вранці у понеділок розпочався справжній колапс.

За словами керівника вантажного відділу компанії Menzies Роберта Фордрі, склади в аеропортах зараз переповнені, бо система потрапила у замкнене коло проблем. Експедитор не може забрати вантаж, бо водії пішли відпочивати на суботу та неділю. Та якби вони навіть вийшли на роботу, малоймовірно, що їм вдалося б здати товари на склади отримувачів. Так також більшість персоналу відпочиває.

Пробували запропонувати бонуси компаніям, збільшити на ці дні оплату водіям, але все марно. Хотіли збільшити оплату за зберігання вантажу, але тут же відмовилися від цієї ідеї. Адже проблему це не вирішить, а тільки створить зайву напруженість у стосунках між аеропортами та компаніями, що користуються їхніми послугами.

Минулого тижня аналогічні проблеми виникли також у британському аеропорту в Хітроу.