Британська пошта має намір вперше використати автономні безпілотники для доставки вантажів на острови Сіллі

Британська Королівська пошта має намір вперше використати автономні безпілотники для доставки вантажів на острови Сіллі, розташовані на захід від Англії. В першу чергу планується таким чином доставляти тести на коронавірус і засоби захисту від COVID-19 для лікарів, а також звичайні посилки. Вони будуть доставлятися на спеціальні майданчики поза зоною прямої видимості операторів.

Всього буде використано два дрона, більший і більш компактний. Велика модель зроблена британською Windracers Limited і оснащена двома двигунами. Вона розроблялася з урахуванням експлуатації в несприятливих погодних умовах і здатна нести до 100 кг корисного навантаження. Крім тестів на COVID-19 і засобів індивідуального захисту, планується відправляти і посилки онлайн-магазинів. Вона буде доставляти вантажі з «великої землі» до місцевого аеропорту Сент-Мері. Потім більш компактний дрон з можливістю вертикальних зльоту і посадки буде доставляти посилки по островам кінцевим одержувачам.

Протягом місяця тестові польоти дронів доставки фінансувалися британським урядом. У проекті брали участь Саутгемптонський університет і кілька виробників безпілотників. Надалі Королівська пошта має намір розглянути використання аналогічних технологій по всій мережі доставок для охоплення віддалених куточків країни.

Емі Річардс (Emmy Richards), листоноша з островів Сіллі сказала: «На островах є дійсно важкодоступні ділянки, і такий спосіб доставки – приголомшливе рішення для того, щоб допомогти нам дістатися до них».

Першу посилку з допомогою безпілотника Королівська пошта доставила ще в минулому грудні на маяк, розташований на острові Малл біля узбережжя Шотландії. Поштова служба має намір почати консультації з місцевими жителями про доцільність доставки пошти подібним способом.