Обсяги світових вантажних авіаперевезень у 2021 році зросли на 6,9%

Згідно з інформацією, наданою у німецькій галузевій асоціації BDL, обсяги світових вантажних перевезень у 2021 році виявилися навіть більшими, ніж у докризовому 2019-му. Зростання становить 6,9%. А в порівнянні з 2020 роком вантажні перевезення збільшилися на 18,7%.

Цього, на жаль, не можна сказати про пасажирські авіаперевезення, де криза продовжується. Але у секторі вантажів світова авіація робить очевидні успіхи, відзначають експерти.

У 2020 році основний акцент робили на перевезення медичних товарів, які для багатьох авіакомпаній стали рятівним колом. Високий попит на транспорті послуги повітряного флоту в 2021 році був зумовлений відновленням економіки. Окрім того, у Північній Америці та Китаї авіація зуміла перебрати на себе частину вантажів, які раніше перевозилися морем та залізницею. Допомогли такі проблеми, як дефіцит контейнерів та блокада Суецького каналу.

Зрештою вантажний авіатранспорт також зіткнувся з дефіцитом вільних літаків, що спровокувало зростання тарифів.

У Європі найбільшими хабами для доставлених повітрям вантажів стали аеропорти Франкфурта, а також Парижа та Амстердама. Далі за рейтингом розташувалися Лейпциг/Галле та Льєж. Лише після цього аналітики називають Мюнхен, який потерпає від гострого браку вантажних потужностей.

Пасажирські авіаперевезення на глобальному рівні досягли лише 58% від показників 2019 року. При цьому внутрішні перевезення у світі недорахувалися у 2021 році 28% пасажирів, а міжнародні – 76%. Рік тому експерти у своїх прогнозах сподівалися на відновлення пасажиропотоку, але пандемія, попри очікування, продовжувалася разом з обмеженнями на поїздки, що й призвело до такого результату.