“Нова пошта” здійснила першу доставку безпілотником

29 липня «Нова пошта» протестувала нову послугу – доставку за допомогою безпілотного літального апарату (БПЛА).

Вперше в Україні компанія провела експеримент із використанням грузового літального апарату для доставки боксів з посилалками. Під час тестового польоту був здійснений запуск безпілотного літака з аеродрома «Чайка», в Києві. Через п’ять годин БПЛА приземлився на аеродромі «Коротич», в Харківській області. Потім літак був відправлений цим же маршрутом у зворотному напрямку. Тестова відправка була здійснена на борту керованого з землі безпілотного літака Discovery української компанії «Аеродрон».

«Вперше в світі завантажений БПЛА пролетів відстань в 480 км. Крім Нової пошти на подібне до сих пір не зважилася жодна інша логістична компанія. У наших планах – скоротити час польоту до трьох годин і масштабувати доставку безпілотниками, зробивши її доступною для більшості клієнтів», – заявив Олександр Бульба, СЕО Нової пошти.

В майбутньому авіадоставка буде здійснюватися за таким алгоритмом: посилка клієнта доставляється на сортувальний склад аеродрому, де її поміщають у вантажний відсік БПЛА. Далі літальний апарат вирушає по прокладеному оператором маршруту. На аеродромі прибуття співробітники компанії розвантажують дрон і відправляють посилку вже наземним транспортом. Протягом усього польоту курс БПЛА координує оператор з землі. Максимальна вантажопідйомність апарату становить 250 кг. Нова пошта планує запустити доставку вантажів по повітрю вже в наступному році.