Ціни на повітряні вантажоперевезення досягли рекордних позначок

Вартість авіаперевезень вантажів на ключових маршрутах досягла рекордно високого рівня, повідомляє Financial Times. За даними Baltic Exchange Airfreight Index і TAC Freight, що відстежують коливання цін на перевезення вантажів повітрям, минулого тижня ціни на маршрутах з Шанхаю до Північної Америки вперше досягли $14 за 1 кг вантажу.

Ще в серпні транспортування вантажу на цьому напрямі коштувало $8 за 1 кг. Таким чином, лише за три місяці ціна зросла майже вдвічі. Аналогічне зростання було зафіксовано і на маршруті з Гонконгу до Європи та США, а також на трансатлантичних маршрутах між Франкфуртом та Північною Америкою.

Як зазначають представники галузі, рекордні ціни на авіаперевезення вантажів спровоковані одразу кількома факторами. До традиційного зростання поставок у четвертому кварталі через Різдво та сезон розпродажів у магазинах додалося зростання попиту на тести на коронавірус та засоби індивідуального захисту у зв’язку з появою нового штаму COVID-19.

Крім того, у постачальників немає можливості відправляти вантаж по морю, оскільки судноплавна галузь вже давно відчуває суттєву нестачу контейнерів і вантажних суден, яким до того ж доводиться багато часу витрачати на очікування розвантаження в портах. Врешті-решт раніше половина вантажів у передноворічний сезон перевозилася на пасажирських літаках. Але через пандемію багато рейсів було скасовано, і навіть зараз авіакомпанії виконують переважно рейси туристичними маршрутами, а не між великими торговими вузлами.