Компанія Boeing побудує найбільший у світі вантажний літак із двома двигунами 777-8 Freighter

У рамках великої угоди з Катарськими авіалініями компанія Boeing представила свій новий вантажний літак 777-8 Freighter, найбільший дальнобійний літальний апарат із двома двигунами з вантажопідйомністю як у Boeing 747-400F — майже 120 тонн. Порівняно з попередньою версією він забезпечить зниження емісії вуглекислого газу та витрат на експлуатацію на 25%. Перші екземпляри замовник отримає у 2027 році.

Літак 777-8 Freighter зберігає ту ж конструкцію крила із законцюванням крила, яка характерна для всього сімейства 777. Його композитний ланжерон складається з 644 км вуглецевої стрічки, виготовленої у спеціальному автоклаві, повідомляє New Atlas.

У поєднанні з двома турбовентиляторними двигунами, що видають понад 45 тонн тяги кожен, ефективність яких на 10% вища, ніж попередня версія, дальність польоту літака тепер становить 8167 км, а вантажопідйомність — 118 тонн. Це означає, що зупинок у дорозі та пов’язаних із ними витрат буде менше.

Останнє поповнення сімейства 777 — результат запиту Qatar Airlines на створення нового вантажного літака, який міг би замінити 777F. Катарські авіалінії — третій за тоннажем авіаційний експедитор — вже придбали 34 літаки та замовили ще 16, заплативши за них понад $20 млрд. Угода була укладена в Білому домі особисто президентом та головою Boeing Стеном Ділом та виконавчим директором Qatar Airways Group Акбаром Аль-Бакером.

«Ми раді випустити наступний великий вантажний літак Boeing – 777-8 Freighter – з Qatar Airlines, одним із найбільших вантажоперевізників світу та нашим партнером з моменту появи цієї авіакомпанії 25 років тому, – сказав Дін. — Наша команда готова створити літак, який служитиме протягом багатьох десятків років. Вибір Катарськими авіалініями ефективного 777-8 Freighter – то запорука нашого прагнення оснастити перевізника передовими, надійними та ефективними потужностями. Ми пишаємося тим, що Boeing забезпечує понад 90% авіаційних вантажних перевезень по всьому світу».

Літаки 777-8 Freighter будуть збирати на заводі Boeing у штаті Вашингтон. Перші екземпляри вирушать замовнику у 2027 році.