airBaltic і аеропорт Рига підписали договір про резервування землі для будівництва нового вантажного ангара Baltic Cargo Hub

Латвійська авіакомпанія airBaltic і аеропорт Рига підписали договір про резервування землі для будівництва нового вантажного ангара Baltic Cargo Hub, який стане найбільшим центром обробки вантажів в країнах Балтії.

Виконавчий директор airBaltic Мартін Гаусс (Martin Gauss) зазначає: “Протягом багатьох років airBaltic Cargo забезпечувала значні обсяги відправки пошти і вантажів в Латвію і з неї, використовуючи існуючий ангар. Тепер цей ангар буде знесений, щоб звільнити місце для залізничної магістралі Rail Baltica. Новий Baltic Cargo Hub дозволить підприємству обробляти більше 30 000 тонн вантажів щорічно”.

Голова правління аеропорту Рига Лайла Одиія (Laila Odiņa) сказала: “Я рада, що ми зможемо співпрацювати з національною авіакомпанією в розвитку вантажного центру RIX Cargo City в аеропорту. Авіавантажі становлять значну частку вантажоперевезень в аеропорту Рига, і airBaltic є найбільшим перевізником цього типу вантажів . Будівництво нового центру обробки вантажів допоможе збільшити обсяг вантажів, що обробляються в аеропорту Рига, що принесе користь як аеропорту, так і airBaltic”.

airBaltic виграла оголошений в листопаді 2020 року аеропортом Рига конкурс на оренду землі і будівництво мультимодального логістичного центру. Початкові плани передбачають, що планована площа Baltic Cargo Hub складе 6000 м2. В даний час планується почати будівництво в кінці 2022 року і завершити ангар до початку 2024 року. Проект отримає банківське фінансування, а керувати ним буде дочірнє підприємство airBaltic ТОВ Baltijas Kravu centrs, яке виконує функції по обробці вантажів.

 

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) – одна з найбільш пунктуальних авіакомпаній в світі, що з’єднує Балтійський регіон з більш ніж 70 пунктами призначення в Європі, СНД і на Близькому Сході. Товариство з обмеженою відповідальністю airBaltic було засновано в 1995 році. Головним акціонером авіакомпанії є Латвійська держава, якій належать 96,14% акцій. Ларсу Туесену, через що повністю належить йому ТОВ Aircraft Leasing 1, належать близько 3,86% акцій. airBaltic здійснює рейси 25 літаками Airbus A220-300. airBaltic є володаркою численних міжнародних нагород, присуджених за високу якість обслуговування, інноваційний сервіс і досягнення в області реструктуризації бізнесу. Skytrax присвоїв латвійськіЙ авіакомпанії airBaltic п’ятизірковий рейтинг безпеки щодо Covid-19. Крім того, агентство по оцінці безпеки авіакомпаній, пропонованих ними послуг і вимог у зв’язку з Covid-19 Airlineratings.com включило латвійську авіакомпанію airBaltic в число двадцяти авіаперевізників світу, які найбільш успішно впровадили заходи безпеки для обмеження Covid-19. У 2017 році авіакомпанія отримала нагороду CAPA як регіональна авіакомпанія року, а в 2018 році airBaltic була удостоєна нагороди ATW “Лідер ринку”. Додатково до цього в 2019 році airBaltic отримала Нагороду лідерства в галузі Airline Strategy (Sector Leadership Award).