Авіакомпанії світу в березні збільшили перевезення вантажів до рекорду

Авіакомпанії світу в березні збільшили перевезення вантажів до максимального обсягу з початку збору даних в 1990 році, свідчать дані Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA).

Показник виріс на 4,4% відносно березня 2019 роки (порівняння наводиться до позаминулого року, оскільки в 2020 році в світі почалася пандемія COVID-19). У порівнянні з лютим поточного року зростання склало 0,4%. При цьому абсолютний показник обсягу перевезень не наводиться.

Сприятливий вплив на обсяги перевезень надає тривале зростання світової торгівлі. Так, в лютому воно збільшилося за підсумками дев’ятого місяця поспіль – на 0,3%. Такого тривалого безперервного зростання не відбувалося більше двох десятиліть, відзначається в повідомленні IATA.

Авіакомпанії Азіатсько-Тихоокеанського регіону продемонстрували в березні скорочення вантажоперевезень на 0,3% щодо того ж місяця 2019 року і Латинської Америки – на 23,6%. Тим часом авіаперевізники Північної Америки збільшили їх на 14,5%, Європи – на 0,7%, Близького Сходу – на 9,2%, Африки – на 24,6%.

IATA представляє 290 авіакомпаній по всьому світу, на частку яких припадає близько 82% світових авіаперевезень.