31 січня відбулась зустріч міністрів інфраструктури України та Польщі

31 січня 2022 року за ініціативою Президента України Володимира Зеленського та Президента Республіки Польща Анджея Дуди відбулась зустріч міністрів інфраструктури України Олександра Кубракова та Республіки Польща Анджея Адамчика у присутності голови Офісу президента України Андрія Єрмака та Голови бюро закордонної політики Офісу президента Республіки Польща Якуба Кумоха.

За результатами зустрічі був погоджений текст Спільної заяви про наступне:

1.1. Сторони домовились щодо якнайшвидшого скасування обмежень на транзит вантажних вагонів територією України до Польщі залізничним сполученням. До 4 лютого 2022 року Українська сторона поінформує Польську сторону щодо конкретних термінів відновлення транзиту вантажних вагонів територією України.

1.2. Сторони домовились щодо суттєвого збільшення кількості дозволів на здійснення міжнародних вантажних перевезень з урахуванням потреб українських та польських автомобільних перевізників. До 5 лютого 2022 року сторони мають узгодити дату проведення засідання Змішаної Комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень, яка має узгодити терміни передачі та кількість додаткових дозволів на здійснення міжнародні вантажні перевезення.

1.3. Сторони домовились щодо розроблення спільного плану дій, направленого на значне підвищення ефективності роботи автомобільних міжнародних пунктів пропуску Республіки Польща та України. Відповідний план дій має бути узгоджений за участі представників Митних, Прикордонних та інших служб Республіки Польща та України не пізніше кінця лютого 2022 року.

1.4. Сторони домовились ініціювати перегляд положень Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Польщі про міжнародні автомобільні перевезення від 1992 року.

Сторони виходять з того, що усі пункти Спільної заяви є взаємопов’язаними та мають бути реалізовані в повному обсязі.