Зеленський підписав закон про штрафи для порушників габаритно-вагового контролю

Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю».

Відзначається, що документ має на меті недопущення руйнування автомобільних доріг, поліпшення стану безпеки дорожнього руху, зменшення кількості ДТП та збереження життя і здоров’я людей.

Закон вводить адміністративну відповідальність за правопорушення в сфері безпеки на автомобільному транспорті, які зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, в тому числі в автоматичному режимі.

Також документ вводить штрафи для водіїв транспортних засобів за невиконання вимог про зупинку від представників Державної служби з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека), внесення недостовірних відомостей про масу або габарити вантажу в товарно-транспортну накладну або інший документ і т.п.

Як повідомлялося раніше, Верховна Рада 29 червня ухвалила закон про вдосконалення здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів (№ 3743).

Закон, зокрема, передбачає штраф в розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 тис. грн) за відмову від габаритно-вагового контролю, а також за порушення, допущені при заповненні вантажовідправником товарно-транспортної накладної або інших передбачених законодавством документів на вантаж.