Комплекси Weigh-in-Motion до липня 2022 року хочуть встановити на під’їздах до всіх портів

Міністерство інфраструктури України розраховує до липня 2022 року облаштувати габаритно-вагові комплекси на під’їздах до всіх портів.

«Ми зараз розуміємо наступне: весь вантаж, який їде, їде переважно до портів. Ми намагатимемося зробити так, щоб у всіх портах і навколо всіх портів були встановлені вагові комплекси, які зважуватимуть автотранспорт. На жаль, приватні порти відмовляються це робити. Але ми вже спланували та бачимо, де є конкретні місця, де ці ваги не можна буде об’їхати. І я сподіваюся, що до кінця другого кварталу наступного року в нас будуть уже й бюджети та облаштування цих місць для того, щоб вантаж, який їде в порт, точно знав, що рано чи пізно його оштрафують», — повідомив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм в ході Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Безпечна громада».

Він також зазначив, що у Херсонській, Миколаївській та Одеській областях буде посилено вагогабаритний контроль.

Наразі, за словами Найєма, працює близько 30 станцій системи габаритно-вагового контролю (Weigh-in-Motion), до кінця поточного року планується запустити ще близько 70 таких станцій.

Найєм зазначив, що в регіонах після запуску системи кількість машин, що прямують з перевантаженням, скоротилася втричі, проте продовжуються спроби об’їхати системи зважування, а також дати хабар за проїзд без зважування.

«Є проблема зі стаціонарними станціями, де стоять наші інспектори. Я сподіваюся, що до кінця наступного року ці стаціонарні станції будуть обладнані технологіями, які передаватимуть дані автоматично до Києва, і там уже не буде питань, коли інспектор уночі пропускає колони, отримуючи по 3-4 тис. грн за одну вантажівку», — наголосив заступник міністра інфраструктури.

Він також заявив, що до кінця наступного року буде запущено 150 WiM-станцій, чого буде достатньо, щоби перекрити основні напрямки.

Нагадаємо, що з 1 жовтня 2021 року на українських дорогах на законних підставах запрацювала система фіксації порушень габаритно-вагових норм у русі Weigh-in-Motion (WiM). І якщо раніше порушення фіксувалися, але штрафи не виписувалися, то з 1 жовтня порушники почали отримувати реальні штрафи.

І 1 жовтня, коли повноцінно почала працювати система, було виписано й перший штраф у максимальному розмірі за таке порушення. Вантажівка рухалася з перевищенням на 39% допустимого навантаження на осі.

Ще у червні поточного року Верховна Рада ухвалила закон, який встановив можливість фіксації порушень габаритно-вагових параметрів в автоматичному режимі. У вересні КМУ ухвалив низку підзаконних актів, які дозволяють реалізувати закон та стягувати штрафи з порушників.