Waymo проведе випробування автономних вантажівок на дорогах Техасу

Компанія Waymo, один з підрозділів Alphabet Inc (батьківської компанії Google), оголосила про проведення випробувань автономних вантажівок, які працюють під наглядом людей, з доставки вантажів між містами Техасу.

Підрозділ Waymo Via, що займається розробкою автономних вантажівок, надасть американській транспортній компанії J.B. Hunt машини, які будуть перевозити вантажі по шосе 45 між містами Х’юстон і Форт-Уерт в Техасі на відстань понад 400 км. Вантажівки будуть самостійно пересуватися по шосе, але при цьому в кабіні постійно будуть присутні водій і інженер. Платформа Waymo Driver має 4 рівень автономності водіння, що означає, що вона здатна вести машину самостійно лише за певних умов.

Це не перший випадок спільної роботи J.B. Hunt і Waymo – судячи з усього, компанії вже давно готувалися до проведення цих випробувань.

Представники J.B. Hunt повідомили, що під час цього обмеженого за часом випробування компанія зможе набрати статистичні дані по можливостям роботи робомобілів в їх транспортної мережі. У компанії заявили, що, хоча необхідність в досвідчених водіях збережеться ще багато років, J.B. Hunt необхідно взяти участь в ранніх етапах розробки робомобілів, щоб гарантувати, що їх підсумкова реалізація збільшить ефективність і безпеку вантажоперевезень.

Waymo і інші компанії розробляють автоматичні автомобілі вже більше десяти років. Поки що жодна з них не запустила широкомасштабну мережу роботаксі або робовантажівок.

Waymo вже співпрацює з Daimler Trucks, поставляючи для них платформу Waymo Driver. Також вона в партнерстві з Volvo розробляє роботаксі, а з Fiat Chrysler Automobiles – автономні вантажні фургони.

Лідери американського профспілки далекобійників стурбовані перспективою появи автоматичних вантажівок, оскільки через це роботу можуть втратити тисячі людей. Деякі дослідники вважають, що через появу таких машин роботу втратять навіть мільйони людей, як зі сфери вантажоперевезень, так і з супутніх сфер обслуговування.