Великобританії терміново потрібні 100 тис. водіїв вантажівок

Великобританії загрожує важка транспортна криза, а слідом за нею і товарна. Уже кілька тижнів полиці багатьох магазинів залишаються порожніми.

Метт Харгрівз, керуючий магазину:

“Одна з головних проблем – нестача водіїв вантажівок. А крім того – бюрократія і базгранина. Необхідно швидше адаптувати закони і все з ними пов’язане. Всі ці проблеми разом привели до того, що полки спорожніли”.

Далекобійників країні не вистачає вже давно. Після “брексіта” країну покинули робочі з Європи, і це лише посилило кризу.

Девід Хениг, Європейський центр політекономії:

“Сучасні ланцюги постачання це дуже складні структури, в яких величезна кількість рухомих частин. Якщо якийсь елемент цієї системи не працює як треба – не кажучи вже про те, коли проблеми відразу в декількох місцях – з’являється нестача товарів, і зараз це і відбувається . І так, мабуть, буде ще довго: це ковід, це “брексіт”.

Європейці – близько 20 тисяч далекобійників – виїхали з країни після “брексіта”, а нових іноземців залучити дуже складно через зміну правил і вимог. Втім, і на континенті відчувають ті ж самі проблеми.

Гері Найт, директор логістичного центру:

“Клієнтам звичайно не подобається підвищення розцінок. Але інакше ми просто не зможемо перевезти товар з точки “А” в точку “Б”. Якщо вантажівки зупиняться, в магазинах не буде продуктів”.

Королівству терміново потрібні близько 100 тисяч водіїв. Ті компанії, які можуть собі дозволити, залучають працівників підвищеними зарплатами; але це відбивається на вартості перевезень і може розорити маленькі фірми.

Люк Ханрахан, Euronews:

“Сьогодні зарплата деяких водіїв зросла на сотні фунтів в день. Але невеликі компанії, яким доводиться конкурувати з гігантськими супермаркетами, просто не можуть собі дозволити такі витрати”.

Влада обіцяла навіть залучити військових шоферів. Але логісти вимагають від Лондона по-перше значно спростити видачу робочих дозволів іноземцям, а по-друге фінансувати і прискорити навчання молодих британських водіїв: десятки тисяч іспитів на права за останні півтора року довелося скасувати через пандемію.