Великобританія дозволить безпілотні автомобілі до кінця 2021 року

Міністерство транспорту Великобританії (DfT) оголосило про підготовку документів, що дозволяють випробування автомобілів з базовим автопілотом на дорогах загального користування. Як повідомляє Engadget, уряд почне зі схвалення автоматизованої системи утримання смуги руху (ALKS) – будь-який автомобіль з підтримкою відповідної технології зможе активувати її на автомагістралях з низькою інтенсивністю руху. Офіційна сертифікація ALKS призначена на четвертий квартал 2021 року.

DfT описує системи ALKS як «технологію для водіїв в пробці» – автопілот буде самостійно утримувати автомобіль на своїй смузі руху, рухатися на швидкості до 60 км/год і залишатися на безпечній відстані до інших транспортних засобів. В уряді також зазначили, що нові стандарти дозволять машинам взяти на себе рутинну роботу, але автовласники все одно повинні бути готові до ручного управління в екстреній ситуації. Крім того, відомство розраховує підвищити безпеку на дорогах загального користування – за даними DfT, більше 85% аварій на території Великобританії пов’язані з людським фактором.

«Автомобільна промисловість вітає цей важливий крок по вирішенню автоматизованих транспортних засобів на дорогах Великобританії, що виведе Великобританію в авангард безпеки дорожнього руху та автомобільних технологій. Автоматизовані системи керування допоможуть запобігти 47 тис. серйозних аварій і врятують 3,9 тис. життів протягом наступного десятиліття завдяки виключенню головної причини ДТП, – людського фактора», – заявив гендиректор галузевої організації SMMT Майк Хоуз.

Британські регулятори також повідомляють, що в найближчому майбутньому кількість пробок і заторів знизиться за рахунок інфраструктури розумного міста і автономних технологій. У довгостроковій перспективі приватні автомобілі будуть зв’язуватися зі світлофорами і громадським транспортом для оптимізації маршрутів і боротьби з викидами CO2. При цьому автономний транспорт стане доступнішим для людей з обмеженим можливостями і підвищить мобільність в віддалених і сільських районах країни.

Згідно з прогнозом DfT, до 2035 року автономні автомобілі створять понад 38 тис. робочих місць в області британського автопрому, а також збільшать державний бюджет на $58,4 млрд. Галузеві аналітики вважають, що понад 80% цих робочих місць будуть пов’язані з висококваліфікованими професіями технічного характеру.